Conseq realitní pokračuje v modernizaci Retail Parku Hradec Králové

  Retail Park Hradec Králové, který je jednou z nejvýznamnějších nemovitostí v majetku fondu Conseq realitní, OPF, se dočkal dalšího kroku modernizace. Jejím cílem je zvýšení komfortu zákazníků, a tím i atraktivity celého komplexu. Na začátku září zde bude oficiálně otevřen nabíjecí hub pro elektromobily, který instalovala společnost ČEZ.

  Conseq realitní pokračuje v modernizaci Retail Parku Hradec Králové

  Po celkové revitalizaci, během níž byla v loňském roce mimo jiné zrekonstruována fasáda objektu, parkoviště a zastřešen chodník okolo Retail Parku, následovala výstavba restaurace sítě rychlého občerstvení McDonald´s. Nyní se park dočkal další novinky v podobě instalace dobíjecích stanic pro elektromobily.
   
  „Naší snahou je především zatraktivnit celý Retail Park a přizpůsobit jej požadavkům zákazníků. Současně se snažíme jít vstříc aktuálním trendům a i v našich fondech nabízet investorům možnost participovat na projektech s přesahem do sféry společenské odpovědnosti. Proto osazení stanic v areálu našeho Retail Parku vítáme a do budoucna plánujeme další kroky směrem k ESG standardům, např. osazení objektu fotovoltaickými panely,“ komentuje Vladan Kubovec, portfoliomanažer fondu Conseq realitní.

  „V posledních měsících opět výrazně rostou počty elektromobilů v České republice. Jen za letošek přibylo přes čtyři tisíce elektroaut a hybridů a tlak na obsazenost veřejných dobíjecích stanic se tak výrazně zvyšuje. Odpovědí provozovatelů sítí proto musí být dobíjecí huby, které umožní čerpat energii najednou šesti a více e-autům a řidičům dají potřebnou jistotu, že na čerpání energie nebudou muset dlouhé minuty čekat. Jedině tak se elektromobily stanou rovnocennou alternativou i pro cestování na delší vzdálenosti,“ je si vědom Tomáš Dzurilla, ředitel útvaru elektromobilita ČEZ.
   
  Společnost ČEZ vystavěla na parkovišti Retail Parku 12 dobíjecích stojanů. Jedná se tak aktuálně o jednu z největších dobíjecích stanic v celé České republice. Stojany jsou osazeny přípojkami s příkonem 50 kW, v budoucnu je však plánováno navýšení příkonu osazením vybraných stanic přípojkami se špičkovým výkonem 180 kW a více. Slavnostní zahájení provozu dobíjecích stanic proběhne v pátek 2. 9. 2022 dopoledne.

   

  Upozornění k publikovaným článkům ›