Dluhopisy MS-INVEST byly úspěšně splaceny včetně výnosu

  Dne 30.11.2022 došlo k úspěšnému splacení dluhopisů ve výši 250 mil. Kč vydané společností MS-INVEST. V roli hlavního manažera vystupovala společnost Conseq Investment Management a.s. Výtěžek z dluhopisů vydaných v roce 2017 se schváleným prospektem ČNB a úrokovou sazbou 5,5 % p.a. využil emitent na refinancování závazků a na výstavbu projektů z nichž největším byl Palác Trnitá v Brně.

  Dluhopisy MS-INVEST byly úspěšně splaceny včetně výnosu

  Developerský projekt Palác Trnitá zaujme svoji jedinečnou polohou. Najdete jej v hlavní rozvojové zóně města Brna, v těsném sousedství historického centra, kde v příštích letech vyroste zcela nová část města. Tato moderní multifunkční budova dosahuje do výšky dvanácti nadzemních podlaží, skládá se z rezidenční a komerční části, dvě podzemní podlaží budovy jsou určena k parkování. V roce 2013 došlo ke koupi pozemku i s původní budovou, ta byla během zahájení prací zdemolována a na začátku roku 2019 začala výstavba 1. etapy, která byla dokončena v prosinci roku 2022. V rámci této etapy vzniklo 164 bytových jednotek, 31 studií, 830 m² komerčních ploch a 8 150 m² kanceláří.
   
  Na jaře roku 2021 bylo získáno stavební povolení pro 2. etapu výstavby a v říjnu byla zahájena výstavba. Dokončení je plánované na podzim roku 2023. Během této realizace vznikne 47 bytů, 85 studií a 590 m² komerčních ploch. S ohledem na vývoj na trhu s nemovitostmi došlo během realizace 2. etapy ke změně v rozložení komerčních a rezidenčních jednotek. Z původně plánované administrativní budovy vznikl dům se smíšenou funkcí a navýšil se tak počet bytových jednotek, což se ukázalo jako velmi vhodný krok.
   
  Conseq má jako hlavní manažer a distributor těchto dluhopisů radost z dalšího úspěšně dokončeného projektu MSI, na který přispěli naši investoři.
  Odměnou jim byl výnos, který překonával bezrizikovou sazbu, až do poloviny roku 2021 o 4 % a více. Velmi dobré se tak ukázalo i načasování dluhopisu s fixním výnosem. Aktuální úroveň úrokových sazeb by indikovala navazující obdobnou emisi dluhopisů s výnosem vyšším než 9,5 %. Emitent se tak rozhodnul své závazky splatit a počkat na příznivější situaci na trhu před dalším zadlužováním. Stabilita MSI v těchto dobách je pro nás velkým příslibem, že jsme si vybrali kreditně velmi silného partnera, se kterým snad v blízké budoucnosti navážeme na úspěšnou spolupráci.

   

  Upozornění k publikovaným článkům ›