Fondy Conseq slaví 20 let

    • conseq
    • fondy

PRAHA – Je tomu 20 let, kdy tehdejší společnost Conseq Finance spol. s r.o. doplnila svou nabídku o management a distribuci podílových fondů, když založila investiční společnost Conseq Invest PLC se sídlem v Irsku. V tu dobu byla jednou z prvních společností z regionu střední a východní Evropy, kterým se podařilo získat podobné oprávnění.

Fondy Conseq slaví 20 let Prvními fondy z dílny Conseq byly Conseq Invest Akciový (dnes Conseq Invest Akcie Nové Evropy) a Conseq Invest Dluhopisový a jejich počáteční ocenění se datuje na den přesně rok před velkými teroristickými útoky v USA.  Pro registraci fondů v Irsku se Conseq rozhodl především kvůli výrazně pokročilejší regulaci a rozvinutějším službám pro investiční fondy oproti tehdejším poměrům v České republice.
 
Během uplynulých 20 let si fondy prošly jak úspěšnými obdobími s vysokými výnosy, tak situacemi velmi náročnými, ať už to pro Akciový fond byla hypoteční krize v letech 2007 – 2009, nebo pro Dluhopisový fond mimořádně nízké úrokové sazby od roku 2012 v podstatě dodnes. „Celkově jsme spokojeni s tím, že si naše fondy vedou ve srovnání s konkurencí velice dobře. Za uplynulých 20 let dosáhly oba fondy zhodnocení přes 100 % (konkrétně Akciový 102 %, tedy 3,6% p.a., a Dluhopisový 120 %, tedy 4 % p.a.) a oba se těší důvěře našich investorů, když Akciový obhospodařuje 3,3 mld. Kč a Dluhopisový 4,2 mld. Kč,“ komentuje Richard Siuda, ředitel prodeje Conseq Investment Management a.s.

 „Rád bych oběma fondům do jejich třetího desetiletí popřál, aby si díky své aktivní investiční strategii pod zkušeným portfolio manažerským týmem vydobyly místo na slunci v dnešním světě horujícím pro pasivní indexové investice a aby svými výnosy dělaly radost našim klientům – investorům,“ uzavírá Siuda.

„Za dvacet let existence irských fondů prošel trh velkými změnami, na které se snažíme reflektovat. Začali jsme obhospodařovat a administrovat i realitní fondy nebo fondy kvalifikovaných investorů, v nabídce pak máme i produkty od renomovaných světových investičních správců. Nedávno se naše nabídka přehoupla přes hranici 1000 fondů,“ doplňuje Lukáš Vácha, obchodní ředitel Conseq Investment Management a.s.
 

Upozornění k publikovaným článkům ›