GRAF TÝDNE – Korporátní dluhopisy (high-yield) jsou stále velice atraktivním investičním aktivem

    • Graf týdne

Index eurových kreditních marží korporátních dluhopisů s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield) – Markit iTraxx Europe Crossover – se na přelomu roku pohyboval na úrovni historických minim kolem 200 bazických bodů.

GRAF TÝDNE – Korporátní dluhopisy (high-yield) jsou stále velice atraktivním investičním aktivem V důsledků propuknutí globální pandemie koronaviru a následných výprodejů rizikových aktiv v čele s akciemi index kreditních marží prudce vzrostl a letošního maxima dosáhl dne 18. března na úrovni 712 bazických bodů.

Díky masivním fiskálním a monetárním stimulům se nicméně podařilo situaci stabilizovat a riziková aktiva zažila velice silnou rally a to včetně korporátních dluhopisů. Index kreditních marží tak ve výsledku prudce poklesl a momentálně se pohybuje na úrovni 371 bazických bodů.

Tato úroveň je ovšem stále výrazně výše oproti historickým minimům z přelomu roku, což indikuje, že korporátní dluhopisy v čele s korporátními dluhopisy s neinvestičním spekulativním ratingem (high-yield) jsou momentálně stále velice atraktivním investičním aktivem s velice solidním potenciálem očekávaných výnosů ve střednědobém horizontu.


Michal Stupavský
Investiční stratég Conseq Investment Management, a.s.

 

Upozornění k publikovaným článkům ›