Investice do průmyslových nemovitostí v novém. Conseq spouští fond fondu Accolade

  Accolade Industrial Fund, který nedávno oslavil pět let fungování, spravuje aktiva již 743 středních a velkých investorů. Společnost Conseq Investment Management, s níž Accolade dlouhodobě spolupracuje, nyní zpřístupňuje investování do průmyslových nemovitostí i investorům, kteří disponují menším kapitálem. Prostřednictvím nově vzniklého Accolade Industrial feeder fondu do nich bude možné investovat od 1 mil. CZK. Navíc budou mít investoři možnost fond kombinovat s ostatními fondy kvalifikovaných investorů z rodiny Conseq, a Accolade si přikoupit již za 100 000 Kč.

  Investice do průmyslových nemovitostí v novém. Conseq spouští fond fondu Accolade

  „Jsem nesmírně rád, že díky vytvoření nového fondu fondů se možnost investice do budoucnosti českého průmyslu otvírá ještě širšímu spektru lidí než doposud. Pokračujeme i nadále ve vizi, že peníze, které mezinárodní firmy v České republice investují do průmyslu, mají díky českému fondu zůstávat v českých rukou,“ říká Milan Kratina, předseda představenstva Accolade Industrial Fund.

  Investiční strategie Accolade Industrial Fund není založena na spekulaci na růst cen nemovitostí, ale především na příjmech z nájemného. Fond dnes spravuje majetek v hodnotě 12,7 mld. CZK. V současnosti vlastní 14 průmyslových parků v České republice, Polsku a Německu o celkové výrobní a skladovací ploše 682 871 metrů čtverečních, mezi jejichž nájemce patří například DHL, Tchibo, Assa Abloy, KION či Schenker.

  „Právě z hlediska výnosů z nájemného jsou průmyslové nemovitosti hodně lákavé. Nájemci jsou často mezinárodní korporace, které si prostory pronajímají na delší časový horizont (průměrná doba do ukončení nájmů je ve fondu 6,5 let) a výše nájemného je tak dlouhodobě stabilní či dokonce rostoucí. Jen za poslední rok vzrostla hodnota akcií o 11 %,“ uvedl Lukáš Vácha, člen představenstva a obchodní ředitel pro privátní a institucionální klientelu Conseq Investment Management.

   

  Informace o fondu Accolade Industrilal fond fondů nalezente zde.