Pozitivní nálada na finančních trzích pokračovala

    • týden na finančních trzích

V minulém týdnu pokračovala na finančních trzích pozitivní nálada. Rostly akcie, dluhopisy i komodity. Finanční trhy tak pokračovaly na růstové vlně, pravděpodobně způsobené tím faktorem, že jsme již nejspíše dosáhli z celkového globálního pohledu inflačního vrcholu. Inflace napříč světovou ekonomikou by tak pravděpodobně v následujícím období měla klesat, byť jenom velice mírně a pozvolně. Zároveň platí, že na 2% inflační cíle klíčových centrálních bank se míra inflace napříč světovou ekonomikou nepodívá ještě velice dlouho. Očekáváme, že ke 2 % by se mohla inflace z celkového globálního průměru přiblížit nejdříve v průběhu roku 2024.

Pozitivní nálada na finančních trzích pokračovala

Nejširší globální akciový index MSCI All Country World připsal zisk 1,3 %. Nám dělalo především radost, vzhledem k naší globální akciové alokaci, že se výrazně lépe dařilo rozvíjejícím se trhům (MSCI Emerging Markets +3,5 %) než trhům rozvinutým (MSCI World +1,1 %).

Nejširší globální dluhopisový index Bloomberg Barclays Global Aggregate Bond připsal zisk 1,6 %, přičemž průměrný globální dluhopisový výnos do doby splatnosti poklesl o 13 bazických bodů na 3,42 %.

Michal Stupavský
Investiční stratég

Upozornění k publikovaným článkům ›