TÝDEN NA FINANČNÍCH TRZÍCH – Nejsilnější akciový růst od konce března

    • týden na finančních trzích

Americké prezidentské volby měly na finanční trhy doslova blahodárný účinek. Akcie zaznamenaly nejsilnější růst od konce března. Nejširší globální akciový index MSCI All Country World posílil o 7,6 %.

TÝDEN NA FINANČNÍCH TRZÍCH – Nejsilnější akciový růst od konce března

Z regionálního hlediska se tentokrát více dařilo rozvinutým trhům, jejichž index MSCI World posílil o 7,7 %. Rozvíjející se trhy dle indexu MSCI Emerging Markets zaznamenaly růst 6,6 %. Nadprůměrně se také vedlo středoevropskému regionu, jehož akciový index CECEEUR zaznamenal vysoce nadstandardní zisk 12,3 %.

Dařilo se také globálním dluhopisovým trhů, když dluhopisový index Bloomberg Barclays zaznamenal zisk 1,3 %, přičemž průměrný globální výnos do doby splatnosti poklesl o 0,03 % na 0,88 %. Přitom globální objem dluhopisů se záporným výnosem do doby splatnosti se dostal na nové historické maximum 17,1 bilionů dolarů.

Globální komoditní index S&P GSCI připsal zisk 2,4 %. Cena ropy Brent vzrostla o 5,3 na úroveň 39 dolarů za barel. Zlato posílilo o 3,8 % na úroveň 1952 dolarů za trojskou unci.

Ve čtvrtek zasedala americká centrální banka Fed. Žádných změň v nastavení americké měnové politiky jsme se nicméně nedočkali.


Michal Stupavský
Investiční stratég Conseq Investment Management, a.s.

 

Upozornění k publikovaným článkům ›