10. 10. 2018 - Conseq a Accolade koupili od Ingersoll Rand část parku v Uničově

  Otevřený podílový fond Conseq Realitní koupil spolu se skupinou Accolade část industriálního parku v Uničově na střední Moravě. Prodávajícím budovy o 15 700 m2 je společnost Ingersoll Rand. Součástí koupě je i sousední území připravené na výstavbu další budovy o 22 500 m2. Velikost transakce prodávající ani kupující nezveřejnili, nicméně hodnota dokončeného parku, jakmile bude stát i druhá budova, přesáhne půl miliardy korun. Transakci vedl Conseq s devadesátiprocentním podílem na obchodu.

  10. 10. 2018 - Conseq a Accolade koupili od Ingersoll Rand část parku v Uničově

  Budova, kterou Conseq a Accolade koupily, byla postavená v roce 2002 a rozšířená o další část o tři roky později. Její součástí jsou i kancelářské prostory či kantýna pro 80 lidí. Společnost Ingersoll Rand, její původní vlastník, v ní donedávna vyráběla kompresory. Součástí transakce je i rozvojová plocha směrem na sever o velikosti zhruba 4,5 hektaru. Ta je připravená na stavbu druhé moderní industriální haly o velikosti 22 500 m2.

  „Akvizicí Uničova rozšiřujeme portfolio nemovitostí vlastněných fondem o vynikající projekt, který má navíc potenciál se do budoucna dál rozšířit. Našim klientům to přinese ještě vyšší míru stability fondu, bezpečnosti a v neposlední řadě také posílení jeho výnosů,“ říká Jan Vedral, předseda představenstva společnosti Conseq.

  „Uničov je první park na střední Moravě, na kterém se Accolade podílí. Stávající budova je plně pronajatá výrobci spotřebičů a výhledově chceme park rozšířit ještě o další budovu, jakmile pro ni najdeme vhodného nájemce. Věříme, že lokalita bude vzhledem k bohaté strojírenské historii regionu, ideální pro výrobní společnost, případně coby zázemí pro dopravu,“ říká Milan Kratina, CEO a spolumajitel skupiny Accolade.

  „Koupí průmyslového parku v Uničově, jsme dosáhli velmi dobré regionální i typové diverzifikace portfolia realitního fondu. Tím, že součástí pořizovaného majetku, je i stavební pozemek pro další rozvoj této lokality, poskytuje tato nemovitost i další zajímavý výnosový potenciál.“, říká Vladan Kubovec, člen představenstva QI investiční společnosti a portfolio manažer fondu Conseq realitní.

  „Ingersoll Rand loni sloučil kapacitu Uničova s dalším závodem v Kolíně. Našim uničovským zaměstnancům jsme nabídli možnost přejít do Kolína nebo jsme jim pomohli najít práci poblíž Uničova. Jsem rád, že jsme budovu rychle pronajali a pomohli zaměstnancům zajistit hladký přechod k novému zaměstnavateli. Ingersoll Rand ale není realitní společnosti, takže nemělo opodstatnění, abychom pronajatou budovu nadále sami vlastnili,“ vysvětluje Zdeněk Kaiser, Executive Director společnosti Ingersoll Rand.

  Prodej nemovitosti zajistila společnost Collier International „Tato transakce potvrzuje dlouhodobý trend zvyšovaní zajmu o průmyslový typ nemovitosti v České republice. Jsme rádi, ze jsme dokázali pro Ingersoll Rand najit vhodného partnera a věříme, že se pro Conseq a Accolade jedná o ideální investici, která kombinuje dlouhodobý výnos z pronájmu a možnost dodatečného developmentu.,“ říká Tomáš Szilágyi Senior Associate společnosti Colliers International.