11. 10. 2019 - Podílejte se na úspěchu mladých rychle rostoucích firem

  Pod názvem Conseq Venture Debt naleznete náš nový fond, do kterého je možné investovat od letošního září. Reagujeme tak na potřeby rychle se rozvíjejících firem, které ke své expanzi na další trhy a k dalšímu rozvoji potřebují adekvátní finanční zdroje.

   

  11. 10. 2019 - Podílejte se na úspěchu mladých rychle rostoucích firem

  Ve „venture“ světě je obvyklé, že se společnosti financují především prostřednictvím vlastního kapitálu. V okamžiku, kdy se smělá myšlenka již přetavila do rychle rostoucích tržeb a udržitelné provozní marže, se však současným akcionářům již nechce nechat si naředit svůj vysněný úspěch novým kapitálem, který nastupuje do již rozjetého vlaku s mnohem nižšími riziky. Jejich ochota pouštět do firmy nový vlastní kapitál nepřímo úměrně klesá s kvalitou již dosažených úspěchů.

  Financování prostřednictvím bank, které by se mohlo jevit jako jedno z nejjednodušších, je pro zrající firmy stále velmi složité. Banky jsou sešněrované drakonickou regulací a i jejich tradiční obchodní politika často jen dohání tempo překotného rozvoje v řadě odvětví ekonomiky. Firmy v rané fázi rozvoje se ještě nemohou pro banky pyšnit bytelnou historií přijatelných hospodářských výsledků a jejich cesta k jinak dnes velmi levnému bankovnímu financování tak zůstává zatím zapovězena.

  Alternativní dluhové financování nabízí logické řešení. Dlužníkovi přináší kýžený zdroj financování s nižšími náklady, než kolik by jej stál vlastní kapitál a investorům nabízí možnost investovat do nadějných projektů se zajímavým výnosem a nižším rizikem, než které by podstupovali při investici do jejich akcií. Investoři navíc nebudou muset na svůj výnos čekat až do konce života fondu, ale mohou si jej užít prostřednictvím výplat ještě v jeho průběhu. Ovšem i zde platí velmi ustálené pravidlo, že nic není zadarmo a odkup investičních akcií před uplynutím celé investiční periody je zpoplatněn výstupním poplatkem. Ten slouží jako odškodnění ostatním investorům, které neočekávaný odkup může poškodit. Investice tak není určena pro každého, ale jen pro kvalifikované investory s odpovídajícím investičním horizontem.

  Cílové investice do fondu jsou vybírány sofistikovaným procesem, proto musí cílová investice splňovat řadu striktních parametrů. Fond se bude zaměřovat především na FINTECH společnosti, společnosti z odvětví E-COMMERCE, MARKETPLACES a SAAS (Software as a Service neboli Software jako Služba) a na společnosti zaměřené na inovativní přístupy na realitních trzích.

  Hlavními zakladateli a zároveň partnery fondu jsou společnost Conseq Investment Management, a.s. a Enern Invetments. Conseq je administrátorem fondu a řídí jeho likviditu. Enern řídí části portfolia a vyhledává příležitostí v oblasti moderních technologií v raném stádiu.

  Conseq Venture Debt může být vstupenka do nebezpečného, ale o to zajímavějšího světa start-upů i pro Vás.

   

  Tereza Honzáková,
  Relationship Manager, Conseq Investment Management