11. 5. 2018 - Pražská burza otevírá nový trh START

  Pražská burza otevírá nový trh pro malé a střední české firmy. Investice tohoto typu na trzích dlouhodobě chybí a nyní burza přichází s unikátním konceptem, jak propojit individuální investory přímo s firmami.

  11. 5. 2018 - Pražská burza otevírá nový trh START

  První aukce firem bude vrcholit 15. května 2018 a budou se na ní nabízet akcie třech firem. Jsou to firmy z oblasti 3D tisku, bezpilotních letadel a technické obuvi.


  Společnost Primoco UAV SE vyrábí středně velká, plně autonomní bezpilotní letadla a poskytuje i související letecké služby. Společnost doposud vyrobila 40 letadel, disponuje vlastním výzkumným a vývojovým týmem, kompletním výrobním zařízením a vyškoleným personálem schopným vyrobit až 50 letadel ročně bez dalších kapitálových výdajů. Podrobnější informace naleznete na webových stránkách http://investor.uav-stol.com/cs-CZ.


  Další firmou je výrobce obuvi s tradicí sahající až do roku 1860 - Společnost Prabos plus a.s. Dnes se společnost řadí v regionu CEE mezi přední výrobce pracovní obuvi pro průmyslové použití, obuvi trekové, lovecké, outdoorové a dále obuvi pro vojenské, hasičské a policejní složky. Podrobnější informace o této firmě najdete na https://prabos.cz/cs/pro-investory/.

   

  Poslední společností, která bude v aukci nabízet své akcie je společnost Fillamentum a.s. Jde o výrobce speciálních polymerových produktů, převážně bowdenových výstelek, speciálních technických trubek a hadiček pro průmyslové použití. Je to česká inovativní společnost, která dnes patří mezi nejuznávanější světové výrobce strun do 3D tiskáren. Více zde: https://fillamentum.com/pages/pro_investory.

   

  Více informací o novém trhu START a emitentech naleznete na stránkách www.pxstart.cz.

   

  Tomáš Kálal
  Senior Relationship Manager
  Conseq Investment Management, a.s.