12. 12. 2018 - Conseq uvádí na trh nový fond Conseq depozitní Plus

  Nový investiční fond je zajímavější alternativou depozitních účtů. Je vhodný pro konzervativní investory, kteří vyhledávají předvídatelný výnos a preferují nízké úrokové riziko.

   

   

  12. 12. 2018 - Conseq uvádí na trh nový fond Conseq depozitní Plus

  Česká národní banka v listopadu již po sedmé od ukončení kurzového závazku ČNB počátkem dubna 2017 zvýšila sazby a dle prognózy by i v nadcházejících třech letech mělo docházet k jejich dalšímu růstu, který povede ke zvýšení výnosů domácích státních dluhopisů kratších splatností.

  Růstu úroků bude využívat nový fond kvalifikovaných investorů Conseq depozitní Plus, který bude investovat především do tzv. reverzních REPO operací s poukázkami ČNB, tedy půjček zajištěných zmíněnými cennými papíry, a dalších krátkodobých nástrojů. Stane se tak zajímavou alternativou běžných depozitních účtů, které mají v dnešní době téměř nulový výnos.

  Fond bude efektivně diverzifikovat kreditní riziko a jeho výhodou je i výborná likvidita, když umožní investorům získat výnosy nebo celou investovanou částku v dvoutýdenních intervalech zpět. Jeho investičním cílem je kopírovat 14denní REPO sazbu ČNB, při dalším růstu úroků tedy zhodnocení postupně poroste s nimi.

  Fond Conseq depozitní Plus, otevřený podílový fond

  Typ fondu:

  fond kvalifikovaných investorů - otevřený podílový fond

  Obhospodařovatel:

  Conseq Funds investiční společnost, a.s.

  Investiční horizont:

  měsíční a delší

  Minimální objem investice:

  1 000 000 Kč, resp. 100 000 Kč v kombinaci s ostatními fondy kvalifikovaných investorů obhospodařovaných skupinou Conseq

  Termín otevření fondu:

  leden 2019

  Cílová aktiva:

  investice do bankovních vkladů, tzv. repo-operace, nástroje peněžního trhu, dluhopisy a jiná aktiva s pevným nebo dobře predikovatelným výnosem

  Aktuální očekávaný výnos:

  dle aktuálního nastavení úrokových sazeb (nyní 1,4 % p.a. po odečtení nákladů fondu)

  Likvidita:

  1x za 14 dní, investiční společnost může rozhodnout o mimořádném dni ocenění

   

  "Fond Conseq depozitní Plus je odpovědí na potřebu těch investorů, kteří vědí, že budou své prostředky v dohledné době potřebovat, ale zároveň je nechtějí nechat zatím ležet ladem na běžném účtu s nulovým výnosem. S možností výběru v dvoutýdenních intervalech a s předpokládaným výnosem 1,4 % p.a. (v závislosti na výši úrokových sazeb), je tento fond nástrojem, který na finančním trhu posledních několik let chyběl", komentuje Lukáš Vácha, obchodní ředitel Conseq Investment Management, a.s.

   

  Bližší informace o fondu naleznete v přiloženém dokumentu: