17. 2. 2017 - Conseq globální akciový účastnický fond vítězem roku 2016 mezi penzijními fondy

  Conseq globální akciový účastnický fond v roce 2016 dosáhl ročního zhodnocení ve výši 10,81 % a obsadil tak ve srovnání s ostatními penzijními fondy první příčku. Od svého založení na počátku roku 2013 do konce roku 2016 pak zaznamenal zhodnocení ve výši 49,16 %.

  17. 2. 2017 - Conseq globální akciový účastnický fond vítězem roku 2016 mezi penzijními fondy

  Srovnání výkonnosti penzijních účastnických fondů na trhu v roce 2016*


  *Důležitá upozornění: Srovnání uvedené v tabulce vychází z výnosů dosažených v roce 2016 účastnickými fondy s dynamicky (růstově) zaměřeným způsobem investování orientovaným na investice do investičních nástrojů s potenciálem vyššího zhodnocení doprovázeným vyšším rizikem znehodnocení investice. Zdrojem informací použitých pro srovnání byly údaje uveřejněné jednotlivými penzijními společnostmi na jejich internetových stránkách. Uváděné výnosy jsou po odečtení úplaty penzijní společnosti. Použité údaje se týkají minulosti, výnos dosažený v minulosti není spolehlivým ukazatelem buoucích výnosů.

   

  Za výkonností fondu stojí především kvalitně sestavené akciové portfolio. V loňském roce se velice dobře vedlo americkým akciím, jejichž výkonnost ve Fondu byla navíc umocněna posílením amerického dolaru. K úspěchu tak přispěly například akcie výrobce stavebních strojů Caterpillar (meziročně +40,6 %), banky Goldman Sachs (34,8 %), ropný gigant Chevron (34,8 %), Berkshire Hathaway (27,2 %) nebo Wal-Mart (16,2 %). Z Evropy nejvíce přispěly akcie Siemens (30,0%), Schneider Electric (25,8%), SAP (12,9%) nebo s třiceti dvou procentním zhodnocením akcie ETF zaměřeného na evropské banky, zakoupené před referendem o BREXITu.

  „Nejvíce zastoupený region ve Fondu, střední Evropa, těžila z rostoucích rizik ve východní Evropě. K akciím, které přispěly k dobré výkonnosti fondu, patřily akcie Moneta Money Bank (22 %), realitní společnosti Atrium (25 %), Petrom (33 %) nebo výrobce bílého zboží Gorenje (30,3 %). Vyplatilo se také výrazné zastoupení rozvíjejících se trhů, když index MSCI Emerging markets dosáhl hodnoty 11,9 %,“ přibližuje recept na úspěch Martin Pavlík, manažer fondu.


  Conseq globální akciový účastnický fond - výkonnost od založení  Conseq globální akciový účastnický fond - graf vývoje v čase  „Také pro rok 2017 máme na akciové trhy pozitivní výhled. Podporou bude rotace z nízko úročených dluhopisů, zvýšené vládní výdaje do infrastruktury nebo solidní růst ekonomik. Dle dlouhodobého horizontu a povahy Fondu nyní upřednostňujeme akcie rozvíjejících se trhů vůči trhům vyspělým. Pozitivní růstový diferenciál rozvíjejících se zemí, spolu s doháněním vyspělých zemí v mnoha oblastech, povede k růstu zisků korporací, který by se mělo přetavit v růst cen akcií,“ doplňuje Richard Siuda, ředitel Conseq penzijní společnosti a.s.

  VÍCE O PENZIJNÍM PROGRAMU ZENIT

  ONLINE UZAVŘENÍ SMLOUVY