22. 10. 2019 - Conseq eko-energetický - čistá energie – zajímavé zisky

  Zdá se Vám, že jsou všechna investiční aktiva předražená? Akciové indexy v čele s americkými blízko historických maxim, ceny dluhopisů vyšponované tak, že téměř třetina všech celosvětově obchodovaných dluhopisů nese záporný výnos, o cenách nemovitostí ani nemluvě.

   

  22. 10. 2019 - Conseq eko-energetický - čistá energie – zajímavé zisky

  Zkusme se porozhlédnout trochu více doširoka. Proč se nestát spolumajitelem projektu, který vyrábí elektrickou energii z čistých přírodních zdrojů jako slunce, vítr nebo voda a který stát štědře dotuje? Výnosnost jednotlivých projektů (v podobě tzv. vnitřního výnosového procenta) se díky tomu pohybuje mezi 8 až 12 % ročně. To vše zabaleno do investičního fondu, který obhospodařuje zkušený investiční manažer (Conseq Investment Management, a.s.) a jehož hospodaření podléhá vícenásobnému dohledu depozitáře (UniCredit Bank, a.s.) a České národní banky.

  Jedná se o fond Conseq eko-energetický, který někteří naši klienti znají ze svých portfolií Private Invest, kde však má podíl pouze okolo jednoho procenta. Považujeme jej za velmi perspektivní, a to jak z pohledu očekávaného výnosu, který je nezávislý na vývoji cen klasických investičních nástrojů (akcie, dluhopisy), tak i pro jeho ekologický aspekt, kdy přispíváme ke zlepšení kvality životního prostředí. Tato skutečnost je velmi důležitá především pro naše klienty z řad nadací či církví, které zajímá i etický rozměr jejich investic.

  Fond od svého vzniku v roce 2011 zhodnocuje prostředky přes pět procent ročně. Zatím se zaměřoval na investice do českých solárních elektráren a větrných elektráren v Polsku. Ve větší míře se začínáme rozhlížet také na západ od našich hranic a fond tak čeká expanze do větrných, vodních a solárních elektráren ve Francii, Německu, Holandsku a Norsku. Vstup na tyto trhy realizujeme prostřednictvím investičního fondu Impax NEF III. K rozšíření jsme přistoupili, abychom zvýšili očekávaný výnos a více rozložili geografická a politická rizika fondu.

  Vzhledem k tomu, že si už fond prošel těžším obdobím a má vytvořeny vysoké rezervy na případná rizika v budoucnosti, skýtá se v něm velmi zajímavý potenciál. Jeho podílové listy lze nakoupit pololetně v červnu a v prosinci. Zároveň připravujeme mimořádný obchodní den během letošního podzimu pro ty zájemce, kteří jej budou chtít koupit dříve než na konci roku. Jedná se o fond kvalifikovaných investorů a minimální investice činí 100 tis. Kč (za předpokladu, že má investor nakoupené jiné fondy kvalifikovaných investorů Conseq v celkové hodnotě 1 mil. Kč).

  David Kufa,
  Senior Relationship Manager Conseq Investment Management