25. 1. 2017 - Penzijní program Zenit stříbrný v soutěži o produkt roku Finparády.cz

  Penzijní program Zenit společnosti Conseq obsadil krásné druhé místo v soutěži o finanční produkt roku 2016, v kategorii Doplňkové penzijní spoření.

  25. 1. 2017 - Penzijní program Zenit stříbrný v soutěži o produkt roku Finparády.cz

  Oceněný Zenit nabízí komplexní strategie spoření složené z jednotlivých účastnických fondů Conseq penzijní společnosti a je založen na tzv. strategii životního cyklu. Na počátku penzijního programu se využívají spíše dynamičtější fondy, které mají vyšší potenciál výnosu, ale jejich hodnota může více kolísat, zatímco ke konci programu postupně přesouvají naspořené prostředky do fondů konzervativních. Výnosy jsou postupně uzamykány a portfolio zkonzervativňováno tak, aby jeho hodnota už příliš nekolísala  hodnota úspor tak nemohla být ohrožena krizí na finančních trzích. Zenit tak dokáže uspokojit i klienty s averzí k riziku.

  Pro ještě větší jistotu lze sjednat k programu Zenit garanci vkladů, kdy v jednotlivých letech může hodnota úspor kolísat, ale na konci programu se celková hodnota bude rovnat minimálně všem zaplaceným vkladům, státním příspěvkům a příspěvkům zaměstnavatele.
   

  Základní informace o programu:

  Penzijní společnost: Conseq penzijní společnost, a.s.
  Minimální vklad: od 100 Kč / měsíčně
  Délka programu: min. 2 roky
  Podkladové fondy: Conseq globální akciový účastnický fond, Conseq dluhopisový účastnický fond
  Asistované strategie: Konzervativní, Vyvážená, Dynamická

  V rámci tohoto velmi flexibilního programu má klient možnost měnit strategii spoření, měsíční úložku a získat příspěvek od státu až 6 360 Kč ročně: státní příspěvek až 2 760 Kč a úspora na dani až 3 600 Kč (platí od 1. 1. 2017 při využití maximální výše státního příspěvku a daňové úlevy.) Samozřejmostí je možnost příspěvku zaměstnavatele.

  „Ocenění Finparády.cz je pro nás potvrzením toho, že se nám podařilo Zenit nastavit tak, aby se uměl přizpůsobit potřebám všech typů klientů a stal se flexibilním nástrojem pro všechny, kteří se nechtějí v budoucnu spolehnout na nejisté státní důchodové zabezpečení,“ komentuje Richard Siuda, ředitel Conseq penzijní společnosti. „Conseq Globálnímu akciovému účastnickému fondu, který je hlavním z podkladových fondů Zenitu, se navíc v roce 2016 podařilo dosáhnout ročního zhodnocení ve výši 10,8 %, čímž výrazně překonal konkurenci ostatních penzijních fondů, a to již potřetí za čtyři roky své existence.“