26. 10. 2016 - Conseq manažerem emise dluhopisu MS Invest s výnosem 5,5 % p.a.

  Po úspěšné emisi dluhopisu developerské společnosti GES Real, při které bylo upsáno 400 mil. CZK v nominální hodnotě, se Conseq stal manažerem a administrátorem emise další developerské společnosti Moravská stavební – INVEST, a. s. s výnosem do splatnosti 5,5 % p.a.

  26. 10. 2016 - Conseq manažerem emise dluhopisu MS Invest s výnosem 5,5 % p.a.

  Jedná se o diskontovaný dluhopis s pětiletou splatností. Nominální objem emise ve výši 320 000 000 CZK mohou zájemci upsat prostřednictvím Consequ do konce listopadu. MS - INVEST investorům nabídne fixní výnos do splatnosti 5,5 % každý rok až do konečné splatnosti roku 2021. Výhodou investice je mimo jiné i nulový vstupní poplatek.

  MS - Invest použije získané prostředky na dva své projekty. Prvním je výstavba bytového komplexu s komerční částí v žádané lokalitě v srdci Karlína, kde vznikne přibližně 3.800 m2 bytových ploch a 2.000 m2 komerčních prostor. Stavět se začne již v roce 2017 s předpokládaným ukončením v posledním kvartálu 2018. Předchozí projekt v Karlíně od společnosti MS - INVEST je již dnes předprodán z více než 60 %.

  Druhý projekt, kde peníze investorů pomohou, se nachází v brněnské části Jundrov, kde bude developer stavět 39 rodinných domů. Jedná se již o čtvrtou etapu podobného charakteru a předchozí etapy jsou zcela vyprodané  díky krásné lokalitě v blízkosti lesa a řeky Svratky. Stavební práce začnou v první polovině roku 2017 současně s prodeji, které by měly být dokončené do dvou let.

  Zhruba polovina z výtěžku emise, tj. 125 milionů, poputuje na refinancování dluhu.

  „Dluhopisy nabízíme klientům jako zajímavou investiční příležitost a prostředek vhodné diverzifikace jejich portfolia,“ komentuje Lukáš Vácha, obchodní ředitel pro privátní a institucionální klientelu Conseq Investment Management a. s. „Po celý rok 2015 docházelo k růstu všech segmentů rezidenčního trhu. Nejvíce rostly ceny bytů, následované cenami pozemků a také domů. Nabídka starších nemovitostí byla dostatečná, naopak v novostavbách pokulhávala. Z této situace chce vytěžit maximum právě MS – INVEST, která se orientuje na nejlukrativnější trhy v Praze a také Brně, kde je novostaveb nedostatek.“

  Finanční ředitel MS – INVEST Petr Malík pak Lukáše Váchu doplňuje: „Vzhledem k nejasnostem týkajících se územního plánu v obou městech a z toho plynoucích potíží při schvalování nových projektů ze strany úřadů, můžeme předpokládat, že novostaveb bude nedostatek i v budoucnu.“

  O společnosti Moravská stavební - INVEST, a. s.:
  Společnost MS – INVEST je moderní a rozvíjející se developerská společnost působící na českém trhu již od roku 1998. Na poli středně velkých developerských projektů se řadí ke klíčovým hráčům v Praze i  Brně. Zaměřuje se na atraktivní lokality s výbornou dostupností, ať už se jedná o klidné bydlení v blízkosti přírody, typicky městské bydlení anebo komerční plochy a kanceláře. Mezi úspěšné projekty, které MS – INVEST v současnosti téměř vyprodala ještě před dokončením, patří například rezidence Podbaba na Praze 6, Trinity v Karlíně anebo Panorama v Brně.

   

  Tisková zpráva ze dne 26. 10. 2016.

   

  Více informací o emisi dluhopisu MS - INVEST naleznete zde.