26. 9. 2013 - Conseq ohlašuje významnou akvizici - Aegon penzijní společnost

  Společnost Conseq Investment Management, a. s., se rozhodla koupit od finanční skupiny Aegon její českou penzijní společnost. Přibližně 100 000 smluv stávajících klientů Aegonu na doplňkové penzijní spoření bude nově spravovat Conseq penzijní společnost, a. s., která tak posílila svoji pozici na trhu penzijního spoření, do něhož začátkem roku 2013 vstoupila a ve kterém se chce i nadále rozvíjet.

  26. 9. 2013 - Conseq ohlašuje významnou akvizici - Aegon penzijní společnost

  Přebíraný fond je tzv. transformovaným fondem (dřívější penzijní připojištění), který musí ze zákona připsat v každém kalendářním roce nezáporné zhodnocení. Převzetím musí tato podmínka zůstat klientům zachována, nedojde ani k žádným změnám v penzijních plánech a také investiční strategie fondu se zásadním způsobem měnit nebude.

  „Transformované fondy musí být kvůli každoroční garanci řízeny velmi konzervativně, především přes dluhopisy a peněžní trh. V této oblasti má Conseq dlouhou historii a naše fondy překonávají výkonnost konkurence,“ říká Richard Siuda, ředitel prodeje Conseq Investment Management. Další možností pro stávající klienty je rychlý a snadný přestup do nových penzijních fondů Conseq, které podle nových pravidel umožňují vyšší zhodnocení. „Pro klienty máme připravenou i letošní novinku – program Zenit, jehož podmínky umožňují vyšší zhodnocení i při konečném zachování garance vložených finančních prostředků,“ dále říká Richard Siuda.

  „Chceme se dlouhodobě věnovat právě penzijnímu spoření, které je nyní velice blízké dlouhodobému investování do podílových fondů. V této oblasti jsme nasbírali řadu zkušeností, úspěchů a našim klientům dlouhodobě přinášíme nadprůměrná zhodnocení,“ komentuje transakci Jan Vedral, předseda představenstva a hlavní investiční manažer společnosti Conseq Investment Management. „Právě zkušeností z investování chceme v doplňkovém penzijním spoření využít a našim stávajícím i novým klientům nadprůměrně zhodnocovat jejich penzijní úspory,“ dodává Jan Vedral.

  Více informací viz přiložená tisková zpráva.