27. 6. 2018 - Stalo se

  27. 6. 2018 - Stalo se

  STALO SE V ČR


  Probíhá úpis fondu JET 2

  Jak jsme již avizovali v minulém čísle naší Consequence, právě probíhá úpis fondu JET 2 fond fondů, OPF. Navazujeme tak na úspěšný úpis prvního fondu JET 1. Jedná se o fond investující do tzv. private equity - přímých nákupů společností, které nejsou veřejně obchodované. V případě fondu JET 2 jsou to společnosti podnikající v perspektivních průmyslových oborech, pracující s moderními materiály, automatizací, robotizací nebo hi-tech technologiemi.

   

  Dojde k ještě většímu zchlazení na trhu hypoték?

  Česká bankovní asociace se vyjádřila k novému zákonu o regulaci hypotéčního trhu. Vypracovala společně s bankami s velkým podílem na trhu dopadovou analýzu při zavedení. Podle nových podmínek by bylo v roce 2017 odmítnuto přibližně 20 % žadatelů o hypotéční úvěr. Dle studie by byla nejvíce zasažena věková kategorie žadatelů mezi 25 – 35 lety.

   

  STALO SE VE SVĚTĚ


  Německá ekonomika zpomalila

  Hospodářský růst Německa dle německého institutu Ifo ztrácí dynamiku. Vzrostla globální ekonomická a hospodářská rizika. Institut tak výrazně zrevidoval svůj pozitivní odhad ohledně dalšího vývoje a to jak pro rok 2018, tak i pro rok 2019. Nyní očekává růst reálného hrubého domácího produktu o 1,8 %.

   
  Clo na bourbon

  Evropská unie zareagovala proti americkému prezidentu Donaldu Trumpovi zavedením cel na vybrané americké výrobky a to například na bourbon nebo arašídové máslo. Trump na začátku měsíce uvalil cla na dovoz oceli a hliníku. Další by mohlo následovat clo na dovoz aut.

   
  Odchod USA z Rady OSN

  Už loni velvyslankyně Spojených států prohlásila, že její země jsou připraveny Radu OSN pro lidská práva opustit. Avizované se stalo skutečností a USA oficiálně oznámily odchod se silnou kritikou fungování této instituce. Tento krok však neznamená zřeknutí se závazků USA v oblasti lidských práv. (uvedla ČTK)

   
  Transformace skupiny ČEZ

  Jaderná energetika stále aktuálně „hýbe ČEZem.“ ČEZ by se pravděpodobně rozdělil na dvě části. Jadernou, uhelnou, těžební a tradingovou část by měl na starosti stát. Druhá část by zahrnovala energetické služby ESCO, sektor obnovitelných zdrojů a distribuci.