3. 10. 2007 - Fondy Parvest Japan Mid Cap a Parvest Japan se slučují

    Fond Parvest Japan Mid Cap, založený v lednu 2006, se bohužel nesetkal s velkým zájmem investorů. Hodnota jeho majetku činila 30. června 2007 pouhých 20 miliónu EUR. Ve snaze přizpůsobit nabídku produktů potřebám klientů se společnost BNPP AM rozhodla k 28. říjnu 2007 sloučit fond Parvest Japan Mid Cap (pohlcovaný fond) s fondem Parvest Japan (pohlcující fond).

    Investiční strategie fúzovaných fondů se liší v omezení výše tržní kapitalizace společností zahrnovaných do portfolia fondu. Zatímco Parvest Japan Mid Cap má tento ukazatel omezen rozmezím 75 - 850 miliard JPY, Parvest Japan žádné takového limity nemá. Odlišnost těchto dvou fondů spočívá rovněž i v sazbě správcovského poplatku, který u fondu Parvest Japan Mid Cap činí 1,75 %, zatímco u fondu Parvest Japan je to pouze 1,5 %.

    Fond Parvest Japan je vlajkovou lodí společnosti BNPP AM na japonském akciovém trhu. Jeho portfolio řídí tým pro mezinárodní akcie pode pragmatického přístupu bottom-up, který kombinuje výstupy interního kvantitativního modelu s disciplinovaným investičním úsudkem. Může se pochlubit skvělou výkonností v minulých období, kdy předstihl index Nikkei 300 jak v krátkodobém (1 rok), tak v dlouhodobém (5 let) srovnání.