30. 10. 2017 - Conseq upsal další emisi korporátního dluhopisu

    Conseq Investment Management, a.s. navazuje na předchozí úspěšné emise korporátních dluhopisů. Tentokrát se jedná o emisi zajištěného dluhopisu Všehrdova 2 o objemu 150 milionů korun.

    30. 10. 2017 - Conseq upsal další emisi korporátního dluhopisu

    Emitentem je společnost Všehrdova 2 s.r.o., jež byla založena v roce 2012 za účelem nákupu nemovitosti na stejnojmenné adrese. Je sesterskou společností skupiny Hydropol/Renfin Group, která je významným investorem na mezinárodním hydroenergetickém trhu.

    Kupónové dluhopisy jsou splatné v roce 2022 a mají pevně stanovený roční výnos do splatnosti ve výši 3,1 % p.a. Jsou zajištěny zástavním právem k nemovitosti na rohu ulic Všehrdova a Vítězná na Malé Straně, Praha 1. Dům je nyní využíván k pronájmu kancelářských a bytových prostor. Celková pronajímatelná, komerčně využitelná, plocha budovy je 2 171,12 m2.

    Podařilo se nám dosáhnout vyvážených podmínek jak pro emitenta, který může prostředky použít ve svém primárním oboru podnikání, tak pro investory, poptávající zajímavý nominální výnos zajištěný kvalitní nemovitostí na prestižní adrese“, doplňuje Lukáš Vácha, člen představenstva Conseq Investment Management, a.s.