30. 12. 2010 - CONSEQ opět posiluje

  Conseq investiční společnost, a.s., (dále jen „společnost Conseq“) od 1. 1. 2011 přebírá obhospodařování dvou fondů WOOD & Company investiční společnost, a.s..

   

  30. 12. 2010 - CONSEQ opět posiluje

  Od 9. 3. 2011 dojde také ke sloučení dalších dvou fondů investiční společnosti WOOD & Company s fondem společnosti Conseq.

  Společnost Conseq opět posiluje. Po nedávném převzetí distribuce fondů HSBC pro Českou republiku zařazuje do svého portfolia spravovaných fondů také Select Balanced Fund a Real Estate Fund dosud obhospodařované investiční společností WOOD & Company. Ke dni 9. března 2011 dojde dále ke sloučení Money Czech Crown Fund a Soft Click Fund investiční společnosti Wood & Company s fondem Conseq státních dluhopisů. Společnost Conseq tak postupně převezme všechny čtyři retailové fondy obhospodařované investiční společností WOOD & Company.

  „Skupina Conseq pokrývá všechny důležité klientské segmenty. V rámci nich chceme i nadále posilovat. Převzetím fondů WOOD & Company rozšiřujeme nabídku zejména pro retailové klienty, čímž navazujeme na předchozí akvizice v oblasti asset managementu zaměřené na institucionální, korporátní a privátní klientelu,“ komentoval v krátké době už druhé významné posílení skupiny Conseq Jan Vedral, předseda představenstva Conseq Investment Management, a.s., jediného akcionáře společnosti Conseq.

  Investiční společnost WOOD & Company se chce nadále specializovat hlavně na institucionální klienty, pro které spravuje 96 % celkového objemu aktiv. „Naším cílem je zejména rozvoj aktivit v segmentu institucionální a privátní klientely. Svěření fondů určených pro drobné investory do rukou renomované investiční společnosti Conseq je tedy logickým vyústěním strategického směřování investiční společnosti WOOD & Company“ uvedla Kateřina Štěrbová, členka představenstva WOOD & Company investiční společnost, a.s.

  Další informace o převzatých fondech, jejich aktuálních hodnotách, výkonnosti atd. se po 1. lednu 2011 objeví na webových stránkách www.conseq.cz.

   

  Oznámení společnosti WOOD & Company naleznete zde.