8. 1. 2014 - Společné prohlášení společností Aegon a Conseq k dokončení transakce

  Dříve avizovaný převod Aegon penzijní společnosti  na společnost Conseq byl v prosinci schválen ČNB a v průběhu měsíce ledna dochází k faktickému převzetí a také k přejmenování na Conseq důchodová penzijní společnost, a.s. Společnost Conseq tím posiluje svou pozici na poli spoření na penzi, Aegon dává prioritu životnímu pojištění, kde je již dnes nejrychleji rostoucí pojišťovnou.

  8. 1. 2014 - Společné prohlášení společností Aegon a Conseq k dokončení transakce

  Již na sklonku září jsme oznámili dohodu o prodeji tuzemské penzijní společnosti Aegon společnosti Conseq Investment Management. Transakce byla dne 18. 12. 2013 schválena Českou národní bankou a v průběhu měsíce ledna dochází k přejmenování na Conseq důchodová penzijní společnost, a.s.

  Conseq je investičním manažerem s více než 15 letou historií na českém trhu, kde si získal důvěru více než 100 000 klientů. Objemem spravovaných aktiv ve výši cca 26 mld. CZK (podle údajů AKAT ČR) je Conseq největším nezávislým investičním manažerem v České republice. V roce 2012 byla založena Conseq penzijní společnost, která nabízí a spravuje fondy doplňkového penzijního spoření.

  Aegon je nadále plně zaměřen na český trh životního pojištění, tedy oblast, kde je již dnes nejrychleji rostoucí pojišťovnou. Česká republika zůstává pro Aegon preferovaným trhem a toto rozhodnutí mu umožní soustředit se ještě více na oblast životního pojištění a otevře prostor pro další rozvoj.

   

  Více informací o Conseq důchodové penzijní společnosti naleznete ZDE