8. 2. 2018 - Conseq globální akciový účastnický fond – stále na vlně výborných výnosů

  Účastníci penzijního spoření Conseq penzijní společnosti si již zvykli na výborné výnosy Globálního akciového účastnického fondu. V uplynulém roce si tento akciový fond připsal výnos téměř 10 %, což ho řadí mezi špičku všech penzijních fondů na českém trhu. S průměrným ročním výnosem 10,4 % (od založení do konce roku 2017) je tento fond dokonce absolutním lídrem na poli penzijních fondů.

  8. 2. 2018 - Conseq globální akciový účastnický fond – stále na vlně výborných výnosů

  Úspěch Globálního akciového účastnického fondu se odráží i v dalších číslech. Za rok 2017 jsme zdvojnásobili počet klientů doplňkového penzijního spoření na více než 22 tisíc a stejně tak jsme zdvojnásobili aktiva na 1,152 mld Kč.

  Za růstem počtu klientů však nestojí jen skvělé zhodnocení. Conseq penzijní spoření nabízí řadu dalších výhod, které umožňují naspořené prostředky nejen zhodnotit, ale především ochránit před možnými výkyvy na finančních trzích.

  Koncept životního cyklu

  Spoření na penzi je otázkou obvykle desítek let. Za takové období se i z relativně malých měsíčních příspěvků může stát slušná částka pro výrazné zpříjemnění důchodu. Na počátku spoření s tak dlouhým investičním horizontem je vhodné zvolit právě dynamický profil investování. V rámci tak dlouhého investičního horizontu jsou totiž dynamické fondy schopny ustát i občasné propady na finančních trzích.

  Obezřetnost je však zapotřebí v období blízkém konci spoření, řekněme přibližně 5 až 7 let před odchodem do penze. Řešení této situace nabízí penzijní program Zenit. Procentuální zastoupení účastnických fondů se v programu Zenit s postupem času mění a deset let před koncem spoření se program začíná zkonzervativňovat. Na váze nabývají konzervativní složky a naopak dynamická akciová složka portfolia se začíná snižovat. Cílem je ochránit dosažené výnosy z období začátku a střední fáze spoření, kdy bylo portfolio zainvestováno především do akciových instrumentů. Celý tento proces probíhá automaticky, v jehož rámci obchodní systém realokuje nastavení portfolia každého individuálního účastníka.

  Garance vkladu

  V případě, že má účastník vysoce konzervativní přístup k investování a ani koncept životního cyklu pro něj není dostatečnou zárukou, může si zvolit penzijní program Zenit s garancí. Díky garanci má v době čerpání zajištěnou návratnost nejen všech vložených prostředků (včetně příspěvků zaměstnavatele a státu), ale také tzv. uzamčených zisků. Tato strategie garance vkladů je na trhu penzijního spoření unikátní a v současnosti ji nenabízí žádný z konkurentů.  Ještě si na svoji budoucnost nespoříte? Penzijní spoření si můžete založit zcela online, zabere Vám to jen pár minut:

   

  ZAČNĚTE SI SPOŘIT NA PENZI JIŽ NYNÍ