8. 4. 2019 - Portfoliomanažeři Consequ na předních pozicích žebříčku Citywire

  Jan Vedral, Ondřej Matuška a Martin Pavlík se na pětileté periodě drží na předních příčkách žebříčků Citywire pro Akciové a Dluhopisové fondy rozvíjejících se zemí Evropy.

  8. 4. 2019 - Portfoliomanažeři Consequ na předních pozicích žebříčku Citywire

  V hodnocení fondů Bonds – Emerging Markets Europe se umístili Jan VedralOndřej Matuška shodně na druhém místě. Ve srovnání pouze manažerů, kteří mají hodnocení Citywire, se nacházejí dokonce na prvním místě. Do žebříčku byli zahrnuti za vedení fondů Conseq Invest Dluhopisový, Conseq Invest Konzervativní a Conseq Invest Dluhopisů Nové Evropy.

  Na prvních dvou jmenovaných fondech se nám poměrně dařila durační strategie, když jsme v podprůměrné míře drželi dlouhodobé korunové dluhopisy, kterým se v posledních 3  letech nedařilo a jejich ceny ztrácely. Místo toho jsme se orientovali na diverzifikovanou množinu vybraných firemních dluhopisů, přinášející vyšší výnos při nízkém úrokovém riziku.“, vysvětluje jednu z příčin úspěchu Ondřej Matuška.

  V pětiletém horizontu se mírně dařilo také fondu Conseq Invest Dluhopisů Nové Evropy, který se zaměřuje na vybrané obligační trhy, zejména zemí střední a východní Evropy a investuje primárně do státních dluhopisů těchto zemí.

  „V uplynulém období jsme nejvíce věřili polským dluhopisům; strukturu fondu tvoříme na základě dlouhodobé fundamentální makro analýzy daných trhů a vnímání potenciálu tamních obligačních investic.“, doplňuje Matuška.

  Conseq zabodoval i v žebříčku akciových fondů Equity – Emerging Markets Europe. Na třetím místě z celkového počtu 101 zařazených portfoliomanažerů se společně umístili Martin Pavlík a Jan Vedral. Mezi Citywire hodnocenými manažery se pak shodně nachází na druhém místě. Tohoto úspěšného hodnocení dosáhli za řízení středoevropského fondu Conseq Invest Akcie Nové Evropy.

  Conseq Invest Akcie Nové Evropy investuje do akcií střední Evropy s možným přesahem do ostatních okolních zemí, s výjimkou Ruska a Turecka. Při výběru akcií je kladen důraz na kvalitní management společnosti, informační otevřenost, zdravou kapitálovou strukturu a mnoho jiných faktorů.

  „Právě neodchylování se od dané investiční strategie a šikovný výběr jednotlivých akcií vedl k dobré výkonnosti a překonání srovnatelných fondů. Výrazných zisků dosáhly například akcie Gorenje, Fortuna nebo Unipetrol.“, komentuje úspěchy fondu Martin Pavlík.