Stalo se

  GE se zbavila dalšího podílu v Moneta Money Bank

  Americká společnost General Electric se na konci září zbavila dalšího balíku akcií v Monetě. Krok byl v souladu s její předchozí strategií a její podíl tak klesnul ze 42,5 % na 20 %. Prodej formou zrychlené aukce vyvolal dočasný tlak na tržní cenu akcií, která klesla z maxim nad 80 CZK pod 77 CZK. Tato úroveň ale opětovně přilákala kupce.

   

  Stalo se Růst české ekonomiky ve 2Q potvrzen na 2,6 %

  Česká ekonomika ve 2. čtvrtletí letošního roku vzrostla meziročně o 2,6 %, proti předchozímu kvartálu se HDP zvýšilo o 0,9 %. Ekonomice nahrává především silná spotřeba domácností a zahraniční poptávka. Příjemný je také nárůst ziskovosti podniků.

   
  Spotová cena elektřiny na desetiměsíčních maximech

  Cena elektřiny na německé burze se na začátku října dostala na svá desetiměsíční maxima. Tento vývoj pomáhá také nejobchodovanějšímu titulu pražské burzy, ČEZu. Jeho akcie se dostaly do hledáčku investorů a výrazněji pomáhaly celé domácí burze.

   
  Kurzový závazek ČNB minimálně do roku 2017

  Na posledním zasedání ČNB bankovní rada konstatovala, že kurzový závazek z roku 2013 opustí nejdříve v příštím roce. Jako nejpravděpodobnější termín opuštění závazku se jeví polovina roku 2017. To by mohlo být lehce dříve, než se původně očekávalo.