Penze

Doplňkové penzijní spoření ZENIT zhodnotí vaše úspory se strategií, která bude přesně odpovídat vašim potřebám.

K příspěvku od státu i zaměstnavatele a úspoře na dani vám navíc přidáme věrnostní bonus a možnost garantované strategie.

ONLINE UZAVŘENÍ SMLOUVY

Co získáte s naším penzijním spořením?

Zajistěte se na stáří a zabezpečte si kvalitní životní úroveň v době důchodu. Doplňkové penzijní spoření ZENIT vám nabízí celou řadu výhod.

 • Příspěvek od státu a úspora na dani

  Až 6 360 Kč ročně (státní příspěvek až 2 760 Kč a úspora na dani až 3 600 Kč).

 • Možnost příspěvku od zaměstnavatele

  Příspěvek zaměstnavatele na „penzijko“ je jedním z nejoblíbenějších a nejvýhodnějších firemních benefitů. Kromě státu může totiž přispívat také zaměstnavatel, výše příspěvku není nijak regulována.

 • Věrnostní bonus

  Zjednodušeně řečeno – čím déle u nás zůstanete, tím vyšší částkou vás v penzi odměníme. Tato výhoda je nad rámec základu stanoveného státem, stejně jako garantovaná strategie.

 • Garantovaná strategie

  V rámci penzijního programu ZENIT máte možnost sjednání garantované strategie, která vám zajistí návratnost vkladů k cílovému věku spoření. Tato garance se vztahuje na vklady účastníka, zaměstnavatele i státní příspěvky.

 • Dostupnost úspor

  V případě finanční tísně máte nárok na odbytné již po dvou letech od začátku spoření (24 měsíců odspořené doby)

 • Předdůchod

  Pět let před dosažením důchodového věku můžete vybrat své úspory formou penze. Ušetříte tak na pojistném bez vlivu na výši státního důchodu.

 • Flexibilita

  Měňte dle svých potřeb penzijní společnost, strategii spoření nebo výši měsíční úložky.

 • Výběr strategií

  Z našich strategií si vybere každý – zvolte si předpřipravený typ strategie podle svých preferencí a o vše ostatní se postaráme my, nebo si poskládejte portfolio čistě podle svých představ v rámci individuální strategie.

 • Spoření na penzi pro děti

  Myslete na budoucnost svých dětí. Od roku 2016 můžete online sjednat doplňkové penzijní spoření také jim. Po dosažení plnoletosti a deseti odspořených letech navíc může dítě vybrat až třetinu naspořené částky formou odbytného.


Penzijní kalkulačka

Spočítejte si, kolik si naspoříte na důchod nebo v jaké výši získáte příspěvek od zaměstnavatele či státu:

Celkem naspořeno na penzi:  Kč

Příspěvky účastníka
 Kč
Příspěvky zaměstnavatele
 Kč  % p.a.
Státní příspěvky
 Kč  % p.a.
Zhodnocení
 Kč  % p.a.
Bonus
 Kč
Uvedený výpočet je pouze ilustrativní. Ve výpočtu předpokládáme očekávaný průměrný roční výnos u jednorázových vkladů % a u pravidelných vkladů %. Očekávané výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů.

Spolehněte se na strategie životního cyklu

Penzijní program ZENIT je založený na tzv. strategiích životního cyklu, které jsou vhodné pro všechny typy investorů – od konzervativních až po dynamické.
 • Na začátku se využívají spíše dynamičtější fondy, naopak ke konci programu se naspořené prostředky postupně přesouvají do konzervativních fondů.
 • Vaše úspory a dříve dosažené zisky tak případná krize na akciových trzích výrazněji neohrozí.
 • Výběr jednotlivých penzijních fondů do portfolia programu a složení portfolia se přizpůsobí vašemu životnímu cyklu tak, aby vám program nabízel co nejoptimálnější poměr výnosu a bezpečí v jednotlivých fázích spoření.
 • Pokud si z nabídky standardizovaných strategií nevyberete, můžete si z fondů poskládat portfolio individuálně

Více podrobností o jednotlivých strategiích najdete zde.


Máte ještě "staré" penzijní připojištění?

Penzijní připojištění už není v současné době možné uzavírat. Spoření i výplata dávek stávajících smluv se i nadále řídí původními podmínkami a platným penzijním plánem.

Pokud ale máte zájem o spoření na penzi se státní podporou, využijte doplňkové penzijní spoření ZENIT. Možný je také převod vaší stávající smlouvy ke společnosti Conseq (více info zde).

ONLINE UZAVŘENÍ SMLOUVY


Obchodní podmínky

Obchodní podmínky Popis obchodních podmínek
Dokumentace penzijního programu; verze 1601-1901 Klienti, kteří odmítli přejít na obchodní podmínky typu B2201 s účinností od 1. 5. 2022.
Dokumentace k penzijnímu programu; verze B2201 Garance uzamyká hodnotu vždy při pětiletém výročí smlouvy. Garance 100 % vkladů. Tři garantované strategie. Na smlouvu je připisován věrnostní bonus. Možnost zpětné rebalance u garantovaných strategií (tři garantované strategie), tj. možnost přesunu prostředků z dluhopisové složky do akciové.
Dokumentace k penzijnímu programu; verze C2201  Jedna garantovaná strategie. Minimální podíl akcií v garantované strategii 10 % (před realokací k cílovému věku). Maximální doba trvání garance 50 let. Možnost zpětné rebalance u garantované strategie. U garantované strategie hodnota chráněných vkladů 100 % s možností redukce po max. 5 %*. Minimální doba garance 10 let. Na smlouvu je připisován věrnostní bonus. 

* U příspěvků vložených v situaci, kdy jsou výnosy státních dluhopisů záporné po dobu do splatnosti odpovídající cílové době smlouvy.

  Bonus pro věrné klienty

  Spořte s Conseqem a dosáhněte na bonus až 25 %. Čím déle u nás zůstanete, tím vyšší částkou vás do penze odměníme.SJEDNAT SMLOUVU ONLINE

   Garantovaná strategie

   Sjednejte si garantovanou strategii v rámci penzijního programu ZENIT, která vám zajistí návratnost vkladů k cílovému věku spoření.SJEDNAT SMLOUVU ONLINE

    Vyberte si strategii sobě na míru

    Provedeme vás výběrem strategie, která bude plně odpovídat vašim potřebám. Spořte na kvalitnější životní úroveň v důchodu stylem, jaký je vám nejvíce vlastní.

     Penzijní připojištění

     Penzijní připojištění už není v současné době možné uzavírat. Spoření i výplata dávek stávajících smluv se i nadále řídí původními podmínkami a platným penzijním plánem. Pokud ale máte zájem o spoření na penzi se státní podporou, využijte doplňkové penzijní spoření ZENIT...

      Přehled účastnických fondů

      Základem naší nabídky jsou penzijní fondy s různými investičními strategiemi. Tyto fondy najdete v různém poměru také v rámci Asistovaných strategií spoření ZENIT.

      Zeptejte se nás

      Vložte bezpečnostní kód:
       Security code
       

      Vaše soukromí bereme vážně a osobní údaje, které nám poskytnete, použijeme pouze v souladu s podmínkami našich zásad ochrany osobních údajů.