Penze

Doplňkové penzijní spoření ZENIT zhodnotí vaše úspory se strategií, která bude přesně odpovídat vašim potřebám.

K příspěvku od státu i zaměstnavatele a úspoře na dani vám navíc přidáme věrnostní bonus a možnost garantované strategie.

ONLINE UZAVŘENÍ SMLOUVY

Změny v roce 2024

Rádi bychom vás informovali o plánovaných změnách v penzijním spoření od roku 2024.

 • Doba spoření

U smluv podepsaných/akceptovaných od 01.01.2024 se prodlužuje minimální doba spoření na 10 let. Klient si může své prostředky vybrat bez sankce po 10 letech spoření. Znamená to, že minimální doba spoření se prodlouží ze současných 60 měsíců (5 let) na 120 měsíců (10 let). Zároveň musí být splněna podmínka mít alespoň věk 60 let.

U smluv, které budou uzavřeny do konce roku 2023, zůstává zachována minimální doba spoření 60 měsíců (5 let).

Oznamujeme, že nejpozdějším datem sjednání smlouvy penzijního spoření za stávajících podmínek, podstatných pro nárok na výběr starobní penze (tzn. 60 odspořených měsíců a dovršení věku 60 let), je 22.12.2023.

 • Státní příspěvky

Maximální státní příspěvek se od 01.07.2024 zvýší na 340 Kč. Nyní stát přispívá na penzijní spoření od 90 Kč do 230 Kč měsíčně. Výše státního příspěvku závisí na výši měsíčního vkladu klienta. Změna dolní hranice pro přiznání státního příspěvku je z 300 Kč na 500 Kč, změna horní hranice z 1 000 Kč na 1 700 Kč. 

 • Daňová úspora

Od 1.1.2024 se zvyšuje daňová úleva na 48 000 Kč. Slevu na dani je možné získat na příspěvky, které přesahují výši pro získání maximálního státního příspěvku.

Více informací se dozvíte v přehledu plánovaných změn.

Co získáte s naším penzijním spořením?

Zajistěte se na stáří a zabezpečte si kvalitní životní úroveň v době důchodu. Doplňkové penzijní spoření ZENIT vám nabízí celou řadu výhod.

 • Příspěvek od státu a úspora na dani

  Až 9 960 Kč ročně (státní příspěvek až 2 760 Kč a úspora na dani až 7 200 Kč).

 • Možnost příspěvku od zaměstnavatele

  Příspěvek zaměstnavatele na „penzijko“ je jedním z nejoblíbenějších a nejvýhodnějších firemních benefitů. Kromě státu může totiž přispívat také zaměstnavatel, výše příspěvku není nijak regulována.

 • Věrnostní bonus

  Zjednodušeně řečeno – čím déle u nás zůstanete, tím vyšší částkou vás v penzi odměníme. Tato výhoda je nad rámec základu stanoveného státem, stejně jako garantovaná strategie.

 • Garantovaná strategie

  V rámci penzijního programu ZENIT máte možnost sjednání garantované strategie, která vám zajistí návratnost vkladů k cílovému věku spoření. Tato garance se vztahuje na vklady účastníka, zaměstnavatele i státní příspěvky.

 • Dostupnost úspor

  V případě finanční tísně máte nárok na odbytné již po dvou letech od začátku spoření (24 měsíců odspořené doby)

 • Předdůchod

  Pět let před dosažením důchodového věku můžete vybrat své úspory formou penze. Ušetříte tak na pojistném bez vlivu na výši státního důchodu.

 • Flexibilita

  Měňte dle svých potřeb penzijní společnost, strategii spoření nebo výši měsíční úložky.

 • Výběr strategií

  Z našich strategií si vybere každý – zvolte si předpřipravený typ strategie podle svých preferencí a o vše ostatní se postaráme my, nebo si poskládejte portfolio čistě podle svých představ v rámci individuální strategie.

 • Spoření na penzi pro děti

  Myslete na budoucnost svých dětí. Od roku 2016 můžete online sjednat doplňkové penzijní spoření také jim. Po dosažení plnoletosti a deseti odspořených letech navíc může dítě vybrat až třetinu naspořené částky formou odbytného.


Penzijní kalkulačka

Spočítejte si, kolik si naspoříte na důchod nebo v jaké výši získáte příspěvek od zaměstnavatele či státu:

Celkem naspořeno na penzi:  Kč

Příspěvky účastníka
 Kč
Příspěvky zaměstnavatele
 Kč  % p.a.
Státní příspěvky
 Kč  % p.a.
Zhodnocení
 Kč  % p.a.
Bonus
 Kč
Uvedený výpočet je pouze ilustrativní. Ve výpočtu předpokládáme očekávaný průměrný roční výnos u jednorázových vkladů % a u pravidelných vkladů %. Očekávané výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů.

Spolehněte se na strategie životního cyklu

Penzijní program ZENIT je založený na tzv. strategiích životního cyklu, které jsou vhodné pro všechny typy investorů – od konzervativních až po dynamické.
 • Na začátku se využívají spíše dynamičtější fondy, naopak ke konci programu se naspořené prostředky postupně přesouvají do konzervativních fondů.
 • Vaše úspory a dříve dosažené zisky tak případná krize na akciových trzích výrazněji neohrozí.
 • Výběr jednotlivých penzijních fondů do portfolia programu a složení portfolia se přizpůsobí vašemu životnímu cyklu tak, aby vám program nabízel co nejoptimálnější poměr výnosu a bezpečí v jednotlivých fázích spoření.
 • Pokud si z nabídky standardizovaných strategií nevyberete, můžete si z fondů poskládat portfolio individuálně

Více podrobností o jednotlivých strategiích najdete zde.


Máte ještě "staré" penzijní připojištění?

Penzijní připojištění už není v současné době možné uzavírat. Spoření i výplata dávek stávajících smluv se i nadále řídí původními podmínkami a platným penzijním plánem.

Pokud ale máte zájem o spoření na penzi se státní podporou, využijte doplňkové penzijní spoření ZENIT. Možný je také převod vaší stávající smlouvy ke společnosti Conseq (více info zde).

ONLINE UZAVŘENÍ SMLOUVY


Obchodní podmínky

Obchodní podmínky Popis obchodních podmínek
Dokumentace penzijního programu; verze 1601-1901 Klienti, kteří odmítli přejít na obchodní podmínky typu B2201 s účinností od 1. 5. 2022.
Dokumentace k penzijnímu programu; verze B2201 Garance uzamyká hodnotu vždy při pětiletém výročí smlouvy. Garance 100 % vkladů. Tři garantované strategie. Na smlouvu je připisován věrnostní bonus. Možnost zpětné rebalance u garantovaných strategií (tři garantované strategie), tj. možnost přesunu prostředků z dluhopisové složky do akciové.
Dokumentace k penzijnímu programu; verze C2201  Jedna garantovaná strategie. Minimální podíl akcií v garantované strategii 10 % (před realokací k cílovému věku). Maximální doba trvání garance 50 let. Možnost zpětné rebalance u garantované strategie. U garantované strategie hodnota chráněných vkladů 100 % s možností redukce po max. 5 %*. Minimální doba garance 10 let. Na smlouvu je připisován věrnostní bonus. 

* U příspěvků vložených v situaci, kdy jsou výnosy státních dluhopisů záporné po dobu do splatnosti odpovídající cílové době smlouvy.

  Bonus pro věrné klienty

  Spořte s Conseqem a dosáhněte na bonus až 25 %. Čím déle u nás zůstanete, tím vyšší částkou vás do penze odměníme.SJEDNAT SMLOUVU ONLINE

   Garantovaná strategie

   Sjednejte si garantovanou strategii v rámci penzijního programu ZENIT, která vám zajistí návratnost vkladů k cílovému věku spoření.SJEDNAT SMLOUVU ONLINE

    Vyberte si strategii sobě na míru

    Provedeme vás výběrem strategie, která bude plně odpovídat vašim potřebám. Spořte na kvalitnější životní úroveň v důchodu stylem, jaký je vám nejvíce vlastní.

     Penzijní připojištění

     Penzijní připojištění už není v současné době možné uzavírat. Spoření i výplata dávek stávajících smluv se i nadále řídí původními podmínkami a platným penzijním plánem. Pokud ale máte zájem o spoření na penzi se státní podporou, využijte doplňkové penzijní spoření ZENIT...

      Přehled účastnických fondů

      Základem naší nabídky jsou penzijní fondy s různými investičními strategiemi. Tyto fondy najdete v různém poměru také v rámci Asistovaných strategií spoření ZENIT.

      Zeptejte se nás

      Vložte bezpečnostní kód:
       Security code
       

      Vaše soukromí bereme vážně a osobní údaje, které nám poskytnete, použijeme pouze v souladu s podmínkami našich zásad ochrany osobních údajů.