Doplňkové penzijní spoření ZENIT

K příspěvku od státu i zaměstnavatele a úspoře na dani vám navíc přidáme věrnostní bonus a možnost garantované strategie.

Novinky v roce 2024 - jste připraveni?

 • Od 1. 7. 2024  lze maximálního státního příspěvku dosáhnout při měsíčním příspěvku 1700 Kč (340 kč měsíčně).
 • Za 2024 bude možné snížit základ daně z příjmu fyzických osob o zaplacené příspěvky až o 48 000 Kč (4 tis. Kč měsíčně).
 • Příspěvek účastníka, při kterém lze realizovat maximální daňovou úsporu se tak od 1. 7. 2024 zvyšuje z částky 3 000 Kč na 5 700 Kč měsíčně
 • Více informací o novinkách v roce 2024
CHCI NAVÝŠIT MĚSÍČNÍ PŘÍSPĚVEK

Penzijní kalkulačka

Spočítejte si o kolik s naším doplňkovým penzijním spořením Zenit můžete zhodnotit své vklady a kolik můžete získat od státu i v rámci našeho unikátního věrnostního bonusu.

Celkem naspořeno na penzi:  Kč

Příspěvky účastníka
 Kč
Příspěvky zaměstnavatele
 Kč  % p.a.
Státní příspěvky
 Kč  % p.a.
Zhodnocení
 Kč  % p.a.
Bonus
 Kč
Uvedený výpočet je pouze ilustrativní. Ve výpočtu předpokládáme očekávaný průměrný roční výnos u jednorázových vkladů % a u pravidelných vkladů % a u bonusového účtu %. Očekávané výnosy nejsou zárukou budoucích výnosů. Navíc možná úspora na daních až Kč.

Spolehněte se na strategie životního cyklu

Penzijní program ZENIT je založený na tzv. strategiích životního cyklu, které jsou vhodné pro všechny typy investorů – od konzervativních až po dynamické.

 • Na začátku se využívají spíše dynamičtější fondy, naopak ke konci programu se naspořené prostředky postupně přesouvají do konzervativních fondů.
 • Vaše úspory a dříve dosažené zisky tak případná krize na akciových trzích výrazněji neohrozí.
 • Výběr jednotlivých penzijních fondů do portfolia programu a složení portfolia se přizpůsobí vašemu životnímu cyklu tak, aby vám program nabízel co nejoptimálnější poměr výnosu a bezpečí v jednotlivých fázích spoření.
 • Pokud si z nabídky standardizovaných strategií nevyberete, můžete si z fondů poskládat portfolio individuálně
ONLINE UZAVŘENÍ SMLOUVY

Co získáte s naším penzijním spořením?

Zajistěte se na stáří a zabezpečte si kvalitní životní úroveň v době důchodu. Doplňkové penzijní spoření ZENIT vám nabízí celou řadu výhod.

Příspěvek od státu a úspora na dani
 • Až 9 960 Kč ročně (státní příspěvek až 2 760 Kč a úspora na dani až 7 200 Kč).
Možnost příspěvku od zaměstnavatele
 • Příspěvek zaměstnavatele na „penzijko“ je jedním z nejoblíbenějších a nejvýhodnějších firemních benefitů.
 • Kromě státu může totiž přispívat také zaměstnavatel, výše příspěvku není nijak regulována.
Věrnostní bonus
 • Čím déle u nás zůstanete, tím vyšší částkou vás v penzi odměníme.
 • Tato výhoda je nad rámec základu stanoveného státem, stejně jako garantovaná strategie.
Garantovaná strategie
 • V rámci penzijního programu ZENIT máte možnost sjednání garantované strategie, která vám zajistí návratnost vkladů k cílovému věku spoření.
 • Tato garance se vztahuje na vklady účastníka, zaměstnavatele i státní příspěvky.
ONLINE UZAVŘENÍ SMLOUVY

Co byste ještě měli vědět o doplňkovém penzijním spoření?

 • Dostupnost úspor

  V případě finanční tísně máte nárok na odbytné již po dvou letech od začátku spoření (24 měsíců odspořené doby)

 • Předdůchod

  Pět let před dosažením důchodového věku můžete vybrat své úspory formou penze. Ušetříte tak na pojistném bez vlivu na výši státního důchodu.

 • Flexibilita

  Měňte dle svých potřeb penzijní společnost, strategii spoření nebo výši měsíční úložky.

 • Spoření na penzi můžete sjednat i pro děti

  Myslete na budoucnost svých dětí. Doplňkové penzijní spoření můžete sjednat také jim. Po dosažení plnoletosti a deseti odspořených letech navíc může dítě vybrat až třetinu naspořené částky formou odbytného.

ONLINE UZAVŘENÍ SMLOUVY

Máte ještě "staré" penzijní připojištění?

 • Penzijní připojištění už není v současné době možné uzavírat. Spoření i výplata dávek stávajících smluv se i nadále řídí původními podmínkami a platným penzijním plánem.
 • Pokud máte zájem o doplňkové penzijní spoření na penzi se státní podporou, je možný převod vaší stávající smlouvy ke společnosti Conseq (více info zde).


ONLINE UZAVŘENÍ SMLOUVY


Obchodní podmínky

Obchodní podmínky Popis obchodních podmínek
Dokumentace penzijního programu; verze 1601-1901 Klienti, kteří odmítli přejít na obchodní podmínky typu B2201 s účinností od 1. 5. 2022.
Dokumentace k penzijnímu programu; verze B2201 Garance uzamyká hodnotu vždy při pětiletém výročí smlouvy. Garance 100 % vkladů. Tři garantované strategie. Na smlouvu je připisován věrnostní bonus. Možnost zpětné rebalance u garantovaných strategií (tři garantované strategie), tj. možnost přesunu prostředků z dluhopisové složky do akciové.
Dokumentace k penzijnímu programu; verze C2201  Jedna garantovaná strategie. Minimální podíl akcií v garantované strategii 10 % (před realokací k cílovému věku). Maximální doba trvání garance 50 let. Možnost zpětné rebalance u garantované strategie. U garantované strategie hodnota chráněných vkladů 100 % s možností redukce po max. 5 %*. Minimální doba garance 10 let. Na smlouvu je připisován věrnostní bonus. 

* U příspěvků vložených v situaci, kdy jsou výnosy státních dluhopisů záporné po dobu do splatnosti odpovídající cílové době smlouvy.

 

  Změny v roce 2024

  Připravili jsme pro vás přehled novinek týkajících se Doplňkového penzijního spoření (DPS) a Penzijního připojištění (PP). Jaké změny vás čekají a jak jich můžete využít a čerpat tak naplno potenciál vašeho penzijního produktu?

   Bonus pro věrné klienty

   Spořte s Conseqem a dosáhněte na bonus až 25 %. Čím déle u nás zůstanete, tím vyšší částkou vás do penze odměníme.

    Vyberte si strategii sobě na míru

    Provedeme vás výběrem strategie, která bude plně odpovídat vašim potřebám. Spořte na kvalitnější životní úroveň v důchodu stylem, jaký je vám nejvíce vlastní.

     Garantovaná strategie

     Sjednejte si garantovanou strategii v rámci penzijního programu ZENIT, která vám zajistí návratnost vkladů k cílovému věku spoření.

      Penzijní připojištění

      Penzijní připojištění už není v současné době možné uzavírat. Spoření i výplata dávek stávajících smluv se i nadále řídí původními podmínkami a platným penzijním plánem. Pokud ale máte zájem o spoření na penzi se státní podporou, využijte doplňkové penzijní spoření ZENIT...

       Přehled účastnických fondů

       Základem naší nabídky jsou penzijní fondy s různými investičními strategiemi. Tyto fondy najdete v různém poměru také v rámci Asistovaných strategií spoření ZENIT.

       Zeptejte se nás

       Vložte bezpečnostní kód:
        Security code
        

       Vaše soukromí bereme vážně a osobní údaje, které nám poskytnete, použijeme pouze v souladu s podmínkami našich zásad ochrany osobních údajů.